Mobilní aplikace

logo mobilní aplikace

Místní akční plán vzdělávání

f

Doporučené WWW

Beckov

povodňový plán

facebook

f

Poloha obce

Poloha obce

Aktuální počasí

Počasí dnes:

18. 7. 2018

zatazenosde

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Výsadba aleje Slavkov - Dolní Němčí

Typ: ostatní
fMezi naší obcí a obcí Dolní Němčí máme nejen krásně opravenou silnici, ale také nově vysázenou stromovou alej...

Na výsadbu tohoto liniového krajinného prvku jsme získali dotaci z Operačního programu životního prostředí ve výši 428.785,- Kč (80%). Na našem katastru bylo vysázeno podél cyklostezky celkem 106 stromů (lípa srdčitá, javor babyka, jabloň lesní, jeřáb ptačí). Součástí projektu byla taky příprava půdy a vysetí speciální travobylinné směsi.

Výsadbu velmi kvalitně provedl Josef Dostál, DiS. z Kralice na Hané. Projektovou dokumentaci a autorský dozor prováděla Ing. Alena Vránová. A zvláštní poděkování patří aktivním členům ČSOP Pantoflíček za výbornou spolupráci, připomínkování a náměty k projektu.

Alej vypadá moc pěkně a hlavně jde o výrazný prvek pro ekologickou stabilitu, snížení větrné eroze a zvýšení retence vody ve volné krajině.

f

f

f

f

f

f

f

f

f


Vytvořeno: 12. 11. 2017
Poslední aktualizace: 14. 11. 2017 23:07
Autor: