20. 11. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Výsadba aleje Slavkov - Dolní Němčí

fMezi naší obcí a obcí Dolní Němčí máme nejen krásně opravenou silnici, ale také nově vysázenou stromovou alej...

Na výsadbu tohoto liniového krajinného prvku jsme získali dotaci z Operačního programu životního prostředí ve výši 428.785,- Kč (80%). Na našem katastru bylo vysázeno podél cyklostezky celkem 106 stromů (lípa srdčitá, javor babyka, jabloň lesní, jeřáb ptačí). Součástí projektu byla taky příprava půdy a vysetí speciální travobylinné směsi.

Výsadbu velmi kvalitně provedl Josef Dostál, DiS. z Kralice na Hané. Projektovou dokumentaci a autorský dozor prováděla Ing. Alena Vránová. A zvláštní poděkování patří aktivním členům ČSOP Pantoflíček za výbornou spolupráci, připomínkování a náměty k projektu.

Alej vypadá moc pěkně a hlavně jde o výrazný prvek pro ekologickou stabilitu, snížení větrné eroze a zvýšení retence vody ve volné krajině.

Vytvořeno: 12. 11. 2017
Poslední aktualizace: 14. 11. 2017 23:07