19. 7. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Nákup používané cisternové automobilové stříkačky pro JSDHO Slavkov

Účelem projektu byla obměna technicky zastaralého vozidla Škoda 706 RTHP CAS 25, které sloužilo JSDHO Slavkov k dopravě členů jednotky, hasebních prostředků a materiálů na místo zásahu. Jeho další provoz či případná repase však byla finančně a technicky nerentabilní, neboť jeho užívání od roku 1978 vedlo k nevratným poškozením konstrukce vozidla. Vozidlo Škoda 706 RTHP CAS 25 již neprošlo technickou kontrolou a jeho další provoz byl nemožný. V rámci projektu byla proto pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Slavkov zakoupena od obce Strání cisternová automobilová stříkačka Praga NTS 265, CAS K25.

Celkové náklady projektu 1.387.000,- Kč
(z rozpočtu obce hrazeno 1.137.000,- Kč).
Cena byla stanovena znaleckým posudkem č.135-2/19.

Nákup používané cisternové automobilové stříkačky pro JSDHO Slavkov je spolufinancován Zlínským krajem.
Výše dotace 250.000,- Kč

Obec Slavkov se rozkládá v podhůří Bílých Karpat na rozloze 13,74 kilometrů čtverečních. Značná část katastrálního území obce je součástí CHKO Bílé Karpaty a také biosferické rezervace s velkým množství lesních porostů. V obci se nachází rozvinutá průmyslová zóna (cca 800 pracovních míst), ve které jsou situovány provozy se zvýšeným rizikem vzniku požárů, a to zejména firma Kasko spol. s.r.o. zabývající se zpracováním plastů. K řádnému zajištění požární ochrany výše popsaných subjektů a porostů je vhodné, aby požární jednotka zabezpečující ochranu obce Slavkov byla vybavena funkčním cisternovým vozidlem s dostatečným množstvím hasiva. Pořízení použité cisternové stříkačky zlepší akceschopnost jednotky SDH Slavkov, což přispěje ke zlepšení akceschopnosti celého Integrovaného záchranného systému. Jedná se zejména o řešení požárů, mimořádných situací spojených se suchem, přívalovými dešti a dalšími činnostmi při ochraně života, zdraví a majetku obyvatel.

Vytvořeno: 4. 7. 2019
Poslední aktualizace: 4. 7. 2019 09:08