16. 10. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky

Od včerejšího dne se může naše milá paní knihovnice PaedDr. Miroslava Končitíková pyšnit titulem Knihovník Zlínského kraje roku 2018

V sídle Zlínského kraje se totiž uskutečnilo slavnostní ocenění knihoven a knihovníků, které již pošesté uspořádal Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Za přínos k rozvoji moderních knihovnických služeb, za podporu čtenářství a za další mimořádné kulturně společenské aktivity přišel knihovníkům poděkovat hejtman Jiří Čunek, radní pro kulturu Miroslav Kašný, pod jehož záštitou se akce konala, a také radní pro cestovní ruch Jan Pijáček.

Paní PaedDr. Miroslava Končitíková vede místní knihovnu od roku 2000. Knihovna se nachází v budově obecního úřadu a zejména zásluhou paní Končitíkové tvoří přirozené centrum života obce pro všechny generace. A to jak na poli společenském, informačním, tak i vzdělávacím a kulturním.

Práce a přístup paní knihovnice je z našeho pohledu nadstandardní. Pečlivě a obětavě se věnuje návštěvníkům všech věkových kategorií. Kromě „běžné“ knihovnické práce organizuje a pořádá velké množství různých akcí pro děti i dospělé (Noc s Andersenem, pasování prvňáčků na čtenáře, vánoční tvořínek, literární výchova, maratón čtení, cestopisné – vzdělávací besedy, divadelní představení, vánoční koncert apod.). Souběžně vede dětský kroužek „knihomolky“.

Aktivně se také věnuje rozvoji a modernizaci knihovny – návrh koutku pro děti, příprava a realizace projektových žádostí na vybavení a modernizaci služeb. Zároveň se aktivně podílí i na dalších kulturních či společenských akcích, které pořádá obec. A příkladná je také spolupráce se školskými subjekty – zejména MŠ Slavkov a ZŠ Horní Němčí.

Práce naší paní knihovnice si nesmírně vážíme a za její obětavou práci srdečně děkujeme. K tomuto významnému osobnímu ocenění moc gratulujeme.

Dřívější získaná ocenění:

2013:
Nejlepší knihovna/knihovník okresu Uherské Hradiště

2015:
Vítěz krajského kola soutěže Vesnice roku
Knihovna Zlínského kraje roku 2015
- diplom za moderní knihovnické a informační služby
V celostátním kole diplom za vynikající kreativní práci s dětmi, podporu jejich čtenářství a dramatických aktivit a za spolupráci se školami.

Pro úplnost ještě dodám, že knihovna ze sousední obce Dolní Němčí získala titul Knihovna Zlínského kraje roku 2018. Moc gratulujeme.

Vytvořeno: 26. 9. 2018
Poslední aktualizace: 26. 9. 2018 09:12