12. 12. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, na východě místy slabé sněžení, pod 300m srážky smíšené. Denní teploty 1 až 5°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Dokončili jsme projekt: Slavkov - krajinná zeleň

Ve čtyřech lokalitách v území mezi Slavkovem a Horním Němčím, byly provedeny plánované výsadby. Celkem bylo vysazeno 480 keřů a 312 stromů. Realizaci provedla společnost FLORSTYL s.r.o., která bude další tři roky provádět i následnou péči.

Cílem je zvýšení ekologické stability v krajině, podpoření biodiverzity, založení lokálního biokoridoru k přirozené a bezpečné migraci zvěře. Vznik nových vegetačních prvků bude mít pozitivní vliv na potlačení vodní i větrné eroze, dojde také ke zvýšení retenční schopnosti krajiny.

Projekt s názvem Slavkov - krajinná zeleň je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Vytvořeno: 18. 11. 2019
Poslední aktualizace: 18. 11. 2019 11:00